Polonya Uzun Dönem Esc Projesi

Polonya Uzun Dönem Esc Projesi

Polonya’nın Poznan şehrinde 01/07/2022 – 31/08/2022 tarihleri arasında toplamda 9 hafta gerçekleşecek olan uzun dönem ESC projesine katılımcılar aranmaktadır!

ETKİNLİK AÇIKLAMASI

“Ekipler halinde ufkumuzu genişletin”, 2022 tatillerinde farklı ülkelerden 30 hevesli gönüllüye Poznan’ın şehrin kamusal alanlarında sağlanan bir yaz yaratıcı etkinlikler dizisidir. Yaz sonunda Urban Parade şeklinde büyük finali olan göçmenler Kültürler arası etkinlikler, çocukların Poznań’dan ayrılmadan uzak kültürlere “seyahat etmelerini”, dil becerilerini geliştirmelerini ve kültürler arası işbirliğinin önemini kabul etmelerini sağlayacaktır. Gönüllüler, yaratıcılıklarını kullanarak kamusal alanlarda animasyonları kolaylaştıracaklardır.ilk hafta eğitiminde yöntemler geliştireceklerdir.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Gönüllüler, Poznan’daki bir Agrykola Hostel’de, banyolara erişim, buzdolabı ve çarşaf bulunan ortak odalarda kalacak. Yakın çevrede hostelin hemen önünde mağazalar, süpermarket, kütüphane ve otobüs durağı bulunmaktadır. Hostel, paylaşımlı oda, arka bahçede barbekü yeri sağlar. Katılımcıların kendi havlularına sahip olmaları gerekmektedir. CIM Horyzonty, her gönüllü için yerel ulaşım kartı sağlayacaktır, bu nedenle şehir merkezine otobüs ve/veya tramvayla yaklaşık yarım saat uzaklıktadır. Gönüllüye yemek ve harcamalar için cep harçlığı verilecektir.

KATILIMCI PROFİLİ

İlgilenen gönüllüler hevesli, aktif, sokak animasyonu veya kültürlerarası aktivitelerin kolaylaştırılmasıyla ilgili olmalıdır. Çocukları ve sanatı sevmeleri, yetkinliklerini geliştirmeyi sevmeleri ve yaygın eğitimle eğlenmeleri gerekiyor. İngilizce iletişim kurmaları gerekir. 18 ile 30 yaş arası. Kuruluşumuzun değerlerini paylaşmak zorundalar: kararlı sivil barış tutumu, kültürlerarası, ayrımcılık karşıtı yaklaşım, kültürel ve sosyal farklılıklara açık fikirlilik, içerme, çeşitlilik ve kültürler arası işbirliği sadece faaliyetlerde/işte değil, günlük yaşam davranışında uygulayacaklardır.

Proje Yeri: Poznan, Polonya

Proje Faaliyet Süresi: 01/07/2022 – 31/08/2022

Başvuru için son tarih: 20/05/2022

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.baskayol.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Telegram Kanalımıza Abone Olmak için BURAYA tıklayın.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CV & Motivasyon Mektubu Danışmanlığı için BURAYA tıklayınız.

Yorum Bırak

E-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.