Romanya Uzun Dönem ESC Projesi

Romanya Uzun Dönem ESC Projesi

Romanya’nın Dragasani şehrinde 01/10/2022 – 30/09/2023 tarihleri arasında gerçekleşecek 52 hafta uzun dönem ESC projesinde bulunacak katılımcılar aranmaktadır!

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Gençlerin aktivite sırasında yapacakları standart görevler şunlar olacaktır:

  • “Hazine Avı” gibi yerel toplulukların çalışma ve araştırma faaliyetlerinde görev almak. Bu faaliyetler kapsamında gönüllüler yerel toplulukları tanıyacak, gençlerin sorunlarını öğrenecek ve bu sorunlara çözüm bulmak.
  • Toplumdan gençlerle birlikte gönüllülerin geleneksel yemekler pişirecekleri ve menşe ülkelerinin sunumlarını yapacakları kültürlerarası akşamlar düzenlemek, gençlere geleneksel dansları öğretmek. Kültürlerarası akşamlar gezici olacak ve her toplulukta gerçekleştirilecek. Gençlerin gönüllülerden farklı dansları öğrenecekleri 7 toplulukta açık dans kulüpleri olacak.
  • Rumence dil kurslarına ve eğitim kurslarına katılmak. Üç tematik etkinlikte düzenlenen atölye çalışmaları aracılığıyla gençler ve öğrenciler için spor etkinlikleri ve açık hava hareketinin uygulamak.

KONAKLAMA, YEMEK VE SEYAHAT DÜZENLEMELERİ

Konaklama, hostelde tek kişilik odalarda olacaktır. Yurt içi ulaşım proje kapsamında desteklenmektedir. Yemek hibesi proje başlangıcında verilecektir.

AKTİVİTE SIRASINDA EĞİTİM

Varışta verilecek eğitim kursu, ara dönem değerlendirme toplantısı ve resmi olmayan yöntemler eğitim kursu verilecektir.

KATILIMCI PROFİLİ

Aktif ve açık fikirli, 18-30 yaş arasındaki tüm gençlerin başvurusuna açıktır.

Proje Yeri: Dragasani, Romanya

Proje Faaliyet Süresi: 01/10/2022 – 30/09/2023

Son Başvuru Tarihi: 31/08/2022

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Not: Proje katılımcı ülkesi ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.

Proje alıntıdır ve yaygınlaştırma amacıyla paylaşılmıştır. Proje www.baskayol.com sorumluluğunda değildir. Detaylar ve çok daha fazlası için ev sahibi kurum ile iletişime geçmenizi öneririz.

European Solidarity Corps (ESC) Programı Nedir?

ESC Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için Buradaki yazımızı okumanızı öneririz.

Avrupa Dayanışma Programı – ESC Kayıt Rehberi ulaşmak için Buraya tıklayınız. Gençlik portalına detaylı bir şekilde kayıt işlemleri anlatılmaktadır.

Telegram Kanalımıza Abone Olmak için BURAYA tıklayın.

Projelere Başvuru Rehberi ‘nden projelere başvuru yaparken yardım alabilirsiniz. BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CV & Motivasyon Mektubu Danışmanlığı için BURAYA tıklayınız.

Yorum Bırak

E-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.